ŠTUDIJNÝ POBYT NA MALTE

  • dva týždne v meste Sliema
  • ubytovanie v maltských rodinách – 14 nocí
  • plná penzia – raňajky, suchý obed, teplá večera
  • 20 hodín angličtiny – JŠ am Language Studio
  • výlet do hlavného mesta Valleta
  • výlet do historického mestečka Mdina
  • Harbour Cruise – plavba loďou
  • Trekking – jednodenný výlet (doprava autobusom)
  • Treasure Hunt – zábavný deň
  • Spoločenský večer (Welcome party/Bowling/Karaoke)

ZÁŽITKY ÚČASTNÍKOV ŠTUDIJNÉHO POBYTU

Jakub Lukáč

Pobyt na Malte bol úžasný. Škola v Slieme bola skvelá, vládla tam milá atmosféra, ktorú dotvárali zábavní učitelia. Podobná nálada bola aj v uliciach, ľudia boli priateľskí a vždy boli ochotní pomôcť. Krásne počasie a more na každom rohu už len dotvárali túto pohodu.

Všetky výlety, ale aj iné spoločné aktivity, boli tiež skvelé a neviem spomedzi nich vybrať tú najlepšiu. Je to asi pochopiteľné, keďže sme navštívili a videli skoro všetko, čo sa na Malte vidieť dá. No keby som sa tam mohol znovu vrátiť, určite by som navštívil Azúrové okno na ostrove Gozo, maltské sklárne a ešte kaviareň Fontanella v starom hlavnom meste Mdina. Som veľmi rád, že som mal možnosť zúčastniť sa na takomto študijnom pobyte.

Peter Drozd

Milióny krásnych spomienok na všetko možné, na školu, more, pláže, výlety, večerné prechádzky… Prvý týždeň v škole sme mali super učiteľa. Posledné dva dni to bolo v druhej škole už bohužiaľ trocha slabšie. Po škole sme mali vždy nejaký výlet alebo sme šli na pláž. Najviac sa mi páčil asi výlet na Azure Window a aj trekingom zaslúžená pláž Golden Bay. Po celý čas s nami na výlety chodil sprievodca Erik, taký týpek, ktorý nám hovoril o histórii a zaujímavostiach Malty 😀 Super bolo aj keď sme prišli do slovensko-českej maltskej krčmy, kde sme pozerali hokej a neskôr sme zistili, že týpek vedľa nás, s ktorým sme sa po anglicky rozprávali, bol z Česka. Malta je proste krásny ostrov, našťastie sme mali vždy pekné počasie…Chcem sa tam niekedy vrátiť a dúfam, že sa mi to podarí 🙂

Daška Kušniráková

Doma vždy nadávam, keď mi zazvoní budík, no zobudiť sa v cudzej krajine nie je až taký problém ani pre spachtošov. Každé ráno som bola dobre naladená a plná energie, pretože som sa tešila na dobrodružstvá, ktoré si pre nás Malta vždy poctivo pripravila.

Na tomto malom a nenápadnom ostrovčeku sa mi najviac páčila tá uvoľnená atmosféra a pohľad, akým sa ľudia pozerali na všedný deň. Nikto sa nikam neponáhľal a nemal žiadnu potrebu sťažovať sa. Každý deň bol sám o sebe dokonalý, plný zážitkov a nečakaných situácií. Ani vo sne by mi nenapadlo, že v takom ďalekom svete budeme napríklad sledovať zápas našich hokejistov na MS alebo držať v rukách chameleóna žijúceho vo voľnej prírode.

Na tento študijný pobyt budem určite dlho spomínať len v dobrom a myslím, že nehovorím len za seba. V zápisníku mám zaplnených dosť strán na to, aby som si znova vedela do detailov predstaviť, ako úžasne nám bolo počas tých 14 dní. „Keď budem veľká“, vrátim sa tam a pozdravím všetkých vždy usmiatych Malťanov, ktorí mi dokázali, že za 24 hodín sa toho dá spraviť oveľa viac, ako som si predtým myslela 🙂

Mia Dražilová

Dva slnkom zaliate týždne na Malte boli nádherné. Okrem perfektných hodín angličtiny, kúpania sa v mori, výletov a prechádzok tu bola ešte aj rodina, v ktorej sme bývali. Myslím si, že na kulinárske výtvory „hosťovskej mamky“ budem spomínať ešte dlho. K nezabudnuteľným zážitkom určite patrí aj výlet na ostrov Gozo, či sledovanie hokeja v Paceville. Všetkým ľudom, ale predovšetkým našej Zuzke, patrí veľké ĎAKUJEM!

Angelika Guziaková

Pobyt na Malte bol pre mňa obrovský zážitok a odniesla som si odtiaľ veľa skúseností a ponaučenia. Určite by som si to zopakovala ešte minimálne raz.

Ivana Bajtošová

Na Malte sa mi veľmi páčilo. Jednak, že sme museli stále hovoriť po anglicky, inak by sme sa asi nedorozumeli a ešte aj preto, že tam bolo 30°C v tieni. Zo školy rovno na pláž, čo viac si mohol človek priať. Najviac sa mi páčil výlet na ostrov Gozo, kde sme mali možnosť vidieť azúrové okno. Rada by som sa tam zase vrátila, pretože som tam prežila dva týždne, na ktoré tak skoro nezabudnem. Spoznala som nových ľudí a utužila vzťahy. 🙂

Alexandra Bajtošová

Dva skvelé týždne, počas ktorých som stretla veľa nových ľudí a navštívila zaujímavé miesta. Najviac sa mi páčilo to, ako ľahko som sa dorozumela po anglicky.

Ema Lavríková

Na Malte to bolo naozaj skvelé. Bola tam úžasná škola a veľmi milí a chápaví učitelia. Aj program bol naozaj skvelý. Asi najlepší bol náš sprievodca Eric. Bolo vidieť, že to robí s radosťou a že ho to naozaj baví. Jeho výklady boli rozsiahle a naozaj pútavé a jeho angličtina bola naozaj úžasná. Nebolo slovo, ktoré by som mu nerozumela. Naša domáca a ubytovanie bolo tiež veľmi pôvabné a bolo celkom fajn, že sme všetci bývali blízko seba. Skvelé bolo, keď sme šli do Slovenského baru, kde boli aj Slováci a pozerať hokej v angličtine bol tiež zážitok na nezaplatenie. Super bolo, že skoro každý deň sme boli v mori aj keď ja som sa na prvýkrát do vody ísť bála, no nakoniec som do nej liezla prvá. V škole boli naozaj skvelé učebné podmienky a bolo fajn byť v jednej triede s Talianmi, ktorí mali zase inú výslovnosť angličtiny. Ak by sa dalo, rada by som ešte do zahraničia išla, pretože to čo vám pobyt v zahraničí dá, je naozaj fantastické.

Naďa Moncoľová

Na študijnom pobyte som sa zúčastnila prvýkrát a Malta ako destinácia ma očarila hneď po príchode na miesto. Teplé počasie, milý a útulný interiér školy len pomáhali navodiť príjemnú a uvoľnenú atmosféru pobytu. Náš anglický lektor bol od začiatku až do konca vtipný a každý deň nás prekvapoval svojimi hláškami. Výlety, ktoré sme absolvovali, boli náučné a oddychové – čo je tá najlepšia kombinácia – ale neraz sme poobedie preleňošili na pláži. Večer sme mohli vyraziť do mesta, navštíviť obchodné centrá, alebo sa len tak pomaly prechádzať, fotografovať a sledovať ako plynie čas. Táto skúsenosť ma jednoznačne obohatila a teším sa na ďalší čarovný študijný pobyt.